ŚWIĘTO SZKOŁY

Myślibórz, dnia 11.05.2016 r. – Rynek im. Jana Pawła II

swieto-szkoly

W tym dniu Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu uroczyście obchodziło święto Szkoły. Święto zainaugurowano udziałem w porannej Mszy.
Później uroczystość przeniosła się do budynku Gimnazjum, gdzie młodzież przyjmowała i oprowadzała po swojej Szkole szóstoklasistów z Kierzkowa, Nawrocka i Myśliborza.
Zaraz potem odbył się na placu przed Szkołą uroczysty apel. Były okolicznościowe wystąpienia Pani Dyrektor i zaproszonych gości, a chwilę później część artystyczna apelu, w tym pokaz piramid w wykonaniu uczniów Gimnazjum i czytanie fragmentów „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Na zakończenie apelu wręczono wyróżnionym uczniom nagrody z międzyszkolnych i szkolnych konkursów związanych z patronem Szkoły. Jednak nie był to koniec całej uroczystości.
Wszyscy zgromadzeni przed Szkołą, w tym duża grupa uczniów przebranych w stroje nawiązujące do postaci z utworów Henryka Sienkiewicza przeszli w orszaku ulicami miasta do jego centrum, którym jest Rynek Starego Miasta im. Jana Pawła II. Tutaj, na specjalnie przygotowanej do tego scenie przeprowadzono dwa konkursy oceniane przez specjalne jury powołane oddzielnie dla każdego z nich.
Jako pierwszy odbył się konkurs na najciekawszy strój wzorowany na postaciach z utworów Henryka Sienkiewiczach, które prezentowali uczestniczący w konkursie uczniowie. Jury nagrodziło po 5 osób w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.
Następnie odbyła się, po dwuletniej przerwie, kolejna edycja „Fest Festiwalu” z udziałem uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podobnie, jak poprzedni konkurs jury oceniało uczniów w dwóch kategoriach uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Całość imprezy na Rynku przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności poprzedził występ artystyczny młodzieży gimnazjalnej, a zakończył pokaz akrobatyczny.
Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły pod adresem: http://www.gimnazjummysliborz.pl/201-swieto-szkoly