LAUREACI SMAK 2017

Laureaci 2017

Z regulaminu II Spotkania Twórców i Wykonawców Piosenki Amatorskiej – Myślibórz 79.

Organizatorzy cieszą się w nim: „(…) za kilka miesięcy gościć będziemy najlepszych twórców i wykonawców piosenki amatorskiej z całej Polski. Będzie to już drugie spotkanie w Myśliborzu i mamy nadzieję, że jeszcze ciekawsze, niż poprzednie.

Złoży się na to kilka Ważnych Przyczyn.

Po pierwsze – Warsztaty. Pod tym hasłem kryją się spotkania twórców-amatorów z Wybitnymi Fachowcami z dziedziny muzyki i słowa. Wiele sobie obiecujemy po tych warsztatach, także w Waszym Imieniu.

Po drugie – wierzymy, że w tym roku zgłosicie więcej piosenek o różnorodnej tematyce, jak np. kabaretowe, charakterystyczne, również przeboje, byle z charakterem.

Ponieważ nie chcielibyśmy robić konkurencji „Spotkaniom Zamkowym” w Olsztynie, prosimy w tym roku nie nadsyłać wierszy Mickiewicza, Gałczyńskiego (czapki z głów) lub innych znanych poetów.

Oczekujemy natomiast weny poetyckiej z Waszej strony (czapki na głowy zakładamy, lecz z szacunkiem, a nuż czyta nas Przyszły Wieszcz).

Po trzecie – chcemy utrzymać atmosferę poprzedniego spotkania, więc nadal nie zapraszamy gitar elektrycznych, choć czynimy ustępstwo na rzecz sekcji rytmicznej w postaci gitary basowej i perkusji.

Mamy nadzieję, że nie zawiedziecie naszego zaufania odnośnie liczby decybeli, wszak chodzi nam wszystkim o piosenkę”.*

* – fragment z pracy dyplomowej Leszka Mory z roku 1984